Tankpady dla motocyklistów – co to?

Tankpady dla motocyklistów – co to?

Na bakach paliwowych wielu motocykli można zauważyć efektowne naklejki nadające każdemu z nich swój indywidualny i niepowtarzalny styl. Czy jednak tylko o styl tu chodzi? Czy może owe naklejki spełniają jeszcze jakąś inną, istotną funkcje?

Te oryginalne naklejki umieszczane na bakach to tzw. tankpady. Ich funkcja estetyczna nie jest jedyną jaką spełniają. Równie ważne jest to, że chronią one lakier na baku od wszelkich zadrapań i zanieczyszczeń. Do zadrapań często dochodzi podczas kontaktu zamku od kurtki z powłoką baku. Porysowany lakier nie wygląda zbyt estetycznie i obniża wartość motocykla podczas ewentualnej sprzedaży. Dzięki zastosowaniu tankpadów problem ten można ograniczyć praktycznie do zera. Są one wymienne, więc jeśli się już zużyją możemy bez problemu założyć nowe.

Tankpady dostępne są w wielu różnych wersjach kolorystycznych i rozmiarowych dzięki czemu pasują do każdego rodzaju motocykla. Wykonane są z wysokiej jakości winylu o wysokiej trwałości. Są odporne na deszcz oraz szkodliwe promienie UV. Dzięki temu nie blakną po kilku tygodniach od naklejenia i długo zachowują swój oryginalny wygląd. Utrzymuje się on przez dłuższy czas także dzięki trwałej farbie, jaka została użyta do ich wykonania. Niewątpliwą zaletą tankpadów jest ich łatwy sposób montażu. Nikt nie powinien mieć najmniejszych problemów z naklejeniem ich na zbiornik paliwa. W sprzedaży dostępne są różne wzory i wersje kolorystyczne. Możemy kupić nie rzucające się w oczy carbonowe tankpady z logo firmy motocyklowej bądź efektowne wzory stylizowane na te występujące na ciężarówkach. Mnogość różnych wzorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli zależy Ci na ochronie lakieru w swoim motocyklu a jednocześnie chcesz mu nadać jedyny i niepowtarzalny styl, sprawdź jakie tankpady oferują najlepsze sklepy motocyklowe. Ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Nie jest to duży wydatek, a dobrze dobrany tankpad poprawi wygląd motocykla i zapewni mu odpowiednią ochronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *